Witaj, gość! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięRSS Feed

Rynek nieruchomości w Polsce 2014

| Aktualności | 8 maja 2014

Real estate.

Na temat współczesnego rynku nieruchomości słyszymy różne tezy. Często jedne przeczą innym. Co zatem możemy powiedzieć o polskim rynku nieruchomości na tle 2014 roku? Krótko temat ujmując, w 2014 roku możemy się spodziewać mniej lub bardziej charakterystycznej odwilży na rynku nieruchomości, co z całą pewnością można uznać za bardzo dobrą informację. Większy popyt na nieruchomości od zawsze dobrze wpływał na ogólny rozwój gospodarki – i to nie tylko tej polskiej. Zacznijmy jednak od samego początku…

Wg wielu ekspertów, Europa na dobre wychodzi z niezbyt sprzyjającego dla gospodarek Unii Europejskiej kryzysu. W związku z powyższym, poprawie ulegają nastroje mniejszych i większych inwestorów. Siłą rzeczy znajduje to swoje odzwierciedlenie na rynku nieruchomości. Niewątpliwie nowym trendem na rynku jest częste i niemal zupełnie swobodne korzystanie z Internetu i mediów społecznościowych w działaniach ściśle związanych z poszukiwaniem inwestycji na rynku nieruchomości. Szacuje się, że w roku 2014 wyjątkowo widoczny w branży nieruchomości będzie e-commerce. Czego jeszcze możemy się spodziewać w bieżącym roku?

Prognozy mówią jasno: rynek nieruchomości w Polsce 2014 roku wyróżnić się powinien rosnącą liczbą transakcji. Wśród wszystkich europejskich krajów, to Polska znajduje się w ścisłej czołówce krajów, które są najbardziej atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów. Jeśli idzie o same ceny nieruchomości, szacunki wskazują, iż nie powinny one specjalnie się zmienić. Oczywiście możliwe są delikatne wahania w jedną lub drugą stronę. Nie powinny one być jednak specjalnie duże, a tym samym znaczące z punktu widzenia potencjalnego inwestora. Rzecz jasna niezmiennie najdroższe mieszkania znajdziemy w Warszawie. Niskie ceny nieruchomości powinny w dalszym ciągu utrzymać się w Łodzi oraz w mniejszych miastach np Koszalinie. Ceny nowych domów w Koszalinie wahają się w granicach od 500 000 zł do nawet 1000 000 zł. Wzrosnąć może za to zainteresowanie nieruchomościami w Trójmieście, a głównie w Gdańsku – co w sposób zrozumiały może się przyczynić do podniesienia ceny za jeden metr kwadratowy.

Źródło władne: www.domy-mieszkania-dzialki.pl

  

ilość wszystkich wyświetleń: 25449, dzisiaj: 4

  

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Blog Categories